Kütahya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Altay Tayfun Özcan ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı

ÖDÜL ALAN BİLİM İNSANLARI ARASINDA KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. ALTAY TAYFUN ÖZCAN DA YER ALDI. PROF. DR. ALTAY TAYFUN ÖZCAN 2019 YILINDA YAYIMLADIĞI HAZAR KAĞANLIĞI VE ETRAFINDAKİ DÜNYA ADLI ESERİYLE TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ’NİN 2020 TÜBATESEP ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Altay Tayfun Özcan ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı
109 views
28 Ocak 2021 - 17:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 TÜBA-TÜBİTAK Bilim Ödülleri Töreninde konuştu. Bu yıl TÜBİTAK Ödüllerinde 18 bilim insanına, TÜBA ödüllerinde ise 43 bilim insanına ödül verileceğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilim ve teknoloji alanında yaptıkları özverili çalışmalarla 2020 yılında ödül almaya hak kazanan bilim insanlarını tebrik etti.

Ödül alan bilim insanları arasında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Altay Tayfun Özcan da yer aldı. Prof. Dr. Altay Tayfun Özcan 2019 yılında yayımladığı Hazar Kağanlığı ve Etrafındaki Dünya adlı eseriyle Türkiye Bilimler Akademisi’nin 2020 TÜBATESEP ödülünün sahibi oldu.

Türkiye Bilimler Akademisinin (TÜBA) Uluslararası Akademi Ödülleri, TÜBAGEBİP (Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı) ve TÜBATESEP’ten (Bilimsel Telif Eser) oluşan TÜBA Ödülleri sahiplerini buldu. Akademiden yapılan açıklamada, Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde görev yapan Prof. Dr. Altay Tayfun Özcan, Üniversitelere yönelik nitelikli Türkçe telif eser üretimi teşvikini amaçlayan Bilimsel Telif Eser Programı kapsamında TÜBATESEP ödülüne layık bulunan üç yazardan biri oldu.

2019 yılında yayımlanan Hazar Kağanlığı ve Etrafındaki Dünya adlı eseriyle bu ödülü kazanan Prof. Dr. Özcan, 2018 yılında da Moğol Rus İlişkileri (12231341) adlı eseriyle aynı ödüle layık bulunmuştu.

Prof. Dr. Altay Tayfun Özcan, ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.