Kütahya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Daha iyisinin yorgunluğunu yaşamalıyız”

KÜTAHYA’NIN TARIM POTANSİYELİ, MEVCUT ÇALIŞMALAR VE 2021 YILINDA YAPILMASI PLANLANAN PROJELER TARIM İSTİŞARE TOPLANTISI’NDA DEĞERLENDİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Daha iyisinin yorgunluğunu yaşamalıyız”
109 views
15 Ocak 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kütahya’nın tarım potansiyeli, mevcut çalışmalar ve 2021 yılında yapılması planlanan projeler Tarım İstişare Toplantısı’nda değerlendirildi.

Kütahya Valisi Ali Çelik başkanlığında yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı Aydın Börü, ilçe kaymakamları, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürleri katıldı.

Kütahya İl Özel İdaresi tarafından tarıma ayrılan kaynağın 2 milyon TL’den 6 milyon TL’ye yükseldiğini kaydeden Vali Ali Çelik, “Tarımsal üretim ve istihdamın artırılması için bakış açısı oluşturmalıyız. İşimizi daha iyi nasıl yaparız düşüncesinin karşılığı, sorumluluğu olmalı, yorgunluğunu yaşamalıyız. Kişisel ve kurumsal muhasebemizi yapmalıyız. Herkes kendi alanında bilgi üretmeli ve o bilgiyi kullanabilmeli” dedi.

Kaymakamlardan üretimin gücünü birleştirici çalışmalara girmelerini isteyen Vali Çelik, “İnandığınız bir proje bulun ve peşinden gidin. Ardınızda hoş bir sadâ kalsın. Ben elimden gelen desteği vereceğim. Sahada çiftçilerin sorunlarına çözüm üreten, yol gösteren ve proje üreten bakış açısına evrilmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Vali Çelik’in konuşmalarının ardından İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık; mera çalışmaları, hayvan hastalık ve zararlılarıyla mücadele, meyveciliği geliştirme, sebze yetiştiriciliğini yaygınlaştırma, hayvansal üretimi geliştirme, tarla bitkileri yetiştiriciliğini geliştirme, bitkisel üretimi destekleme, tıbbi aromatik bitki üretimini geliştirme, Çitgöl bölgesi seracılık alt yapısının iyileştirilmesi, taş kırma, adaçayı paketleme, yem pelet makinesi alımı, silajlık mısır paketleme ve fide dikimi makinesi alım projeleri hakkında bilgiler verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.