Kütahya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hem öğreniyor hem de kazanıyorlar

KÜTAHYA İL ÖZEL İDARESİ TARAFINDAN RESTORE EDİLEN TARİHİ ALA KONAĞI, “KADINLARIMIZ EL SANATLARIYLA REHABİLİTE VE MESLEK SAHİBİ OLUYOR” PROJESİ KAPSAMINDA EL SANATLARI EĞİTİM VE ÜRETİM MERKEZİ OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hem öğreniyor hem de kazanıyorlar
50 views
30 Temmuz 2021 - 9:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Ali Çelik, “Kadınlarımız el sanatlarıyla rehabilite ve meslek sahibi oluyor” projesi kapsamında çini, seramik, nakış ve iğne oyası kursuna katılan kadınları ziyaret etti. Ürünlerden gelir elde edilmesi için kadınlara kooperatifleşme önerisinde bulunan Vali Çelik, “Yeter ki kooperatif kurulması için ortaya bir irade koyun; biz elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

Kütahya İl Özel İdaresi tarafından restore edilen tarihi Ala Konağı, “Kadınlarımız El Sanatlarıyla Rehabilite ve Meslek Sahibi Oluyor” projesi kapsamında el sanatları eğitim ve üretim merkezi oldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Kalkınma Ajansı tarafından koordine edilen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında hazırlanan projeyle Ala Konağı’nda kadınlara yönelik düzenlenen çini, seramik, nakış ve iğne oyası kursları başladı.

Vali Ali Çelik, tarihi konağı ziyaret ederek çini, seramik, nakış ve iğne oyası atölyelerinde kursiyerlerle görüşüp ürünlerini inceledi, usta öğreticilerden bilgiler aldı.

“Kooperatif için destek vermeye hazırız”

Üretilen el emeği göz nuru ürünlerden kadınların gelir elde etmesinin önemine dikkat çeken Vali Çelik, kooperatif kurmaları önerisinde bulunarak onları cesaretlendirdi. Vali Çelik, “Yeter ki kooperatif kurulması için ortaya bir irade koyun; biz elimizden gelen desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

Ziyaretten mutluluk duyduğunu paylaşan kadınlar, sunulan imkân ve desteklerden dolayı Vali Çelik’e teşekkür ettiler.

İŞ-KUR destekli açılan kurslarda, Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri tarafından verilen eğitimlerle 80 kadın kursiyerin hem meslek öğrendiğini hem de günde 35 TL kurs ücreti aldığını belirten Vali Çelik, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı psikolog ve sosyal çalışmacıların da belirli günlerde kadınlara yönelik rehabilitasyon programları hazırladığını kaydetti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.