Kütahya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kadın girişimcilerden Kur’an bülbüllerine kahvaltı ikramı

KADIN GİRİŞİMCİLERDEN KUR’AN BÜLBÜLLERİNE KAHVALTI İKRAMI SİMAVLI GİRİŞİMCİ KADINLAR TARAFINDAN KURULAN KOOPERATİFTE, KUR’AN BÜLBÜLLERİNE, TARHANA ÇORBALI KAHVALTI İKRAMI YAPILDI SOLDA -INIRLI SORUMLU SİMAV YÖRESEL ÜRÜNLER KADIN GİRİŞİMİ VE İŞLETME KOOPERATİFİ GENEL MÜDÜRÜ YUNUS ERDOĞAN SAĞDA – İMAM HATİP RAMAZAN DURSUN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kadın girişimcilerden Kur’an bülbüllerine kahvaltı ikramı
83 views
03 Ağustos 2021 - 10:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kütahya’nın Simav ilçesinde, 7 girişimci kadının bir araya gelerek kurduğu ‘Sınırlı Sorumlu Simav Yöresel Ürünler Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi’nde, Kur’an-ı Kerim öğrencisi 35 çocuğa kahvaltı verildi.

Simav’a bağlı Demirciköy Beldesi’nin Çaysimav mahallesindeki kadın girişimciler, bu tür etkinlik ve ikramların yıl boyunca devam edeceğini bildirdiler.

Simavlı kadın girişimci Tülay Erdoğan, ürettikleri doğal ve katkısız tarhana çorbasını Kur’an bülbüllerine ikram ettiklerini ifade etti. Erdoğan “ Çocuklarımızı doğal beslenmeye yönlendirmek için tarhana ikramlarımız devam edecek” dedi.

Sınırlı Sorumlu Simav Yöresel Ürünler Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi Genel Müdürü Yunus Erdoğan, “Bugün Kur’an Kursu’nda eğitim gören Kur’an bülbülü küçük çocuklarımız tarhana ikram etmek için, onları davet ettik. Bizim küçüklüğümüzde, kahvaltılarımızda tarhana çorbası ve turşu yenilir ve daha sağlık olurdu. Günümüzdeki aparatif gıdalar tüketildiği için, bu gün tarhana çorbasının şifasını da anlatma imkanı bulduk” diye konuştu.

Manisa’dan Simav’a tatilini geçirmek için gelen 11 yaşındaki öğrenci Mehmet Engin Doğancan, tatilde Kur’an eğitimi aldığını belirterek, kadın girişimciler tarafından kendilerine yapılan kahvaltı ikramından çok memnun olduğunu ifade etti.

Çaysimav Yukarı Camii İmam Hatibi Ramazan Dursun, kadın girişimciler tarafından öğrencilerine doğal tarhana ile kahvaltı ikramı yapıldığını belirterek, Kur’an bülbüllerine yapılan davet ile onları onurlandırdıklarını ifade etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.