Kütahya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kütahya Güzel Sanatlar MYO’da çini eğitimleri

KÜTAHYA GÜZEL SANATLAR MYO’DA İLERİ ÇİNİ EĞİTİMLERİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kütahya Güzel Sanatlar MYO’da çini eğitimleri
71 views
23 Haziran 2021 - 11:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulunda, “Belediye Üniversite El Ele Kütahya İçin Güçlü Bir Geleceğe” projesi kapsamında akademisyenler ve usta sanatçıların katkıları ile çini sanatçıları ve zanaatkarları için İleri Çini Eğitimleri verildiği bildirildi.

Dumlupınar Üniversitesinin, Kütahya Belediyesinin ve Zafer Kalkınma Ajansının Sosyal Destek Programı Güdümlü Proje başlığı altında desteklenen ortak projesi olan ‘Belediye – Üniversite El Ele Kütahya İçin Güçlü Bir Geleceğe’ projesi kapsamında başlayan İleri Çini Eğitimleriyle ilgili Meslek Yüksekokulundan yapılan açıklamada,” Kütahya, zanaat ve halk sanatları alanında ilerleyen, var edebilme kültürü kalkınma hedeflerinin odağına yerleştirmiş olan bir kenttir. Bu nedenle, Kütahya Belediyesi ile diğer bütün yerel ortaklar, verdikleri hizmetlerde var edebilme ve kültürünü ön plana yerleştirmektedir. Kütahya Belediyesi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ortaklığı ile yürütülen bu projeden beklenen sonuçlardan biri, Kütahya’da var olan var edebilme kültürel endüstriler alanındaki bilgi ve deneyimin kurumsal olarak gelecek nesillere aktarılabileceği bir hafızanın oluşturulmasıdır. Duayen çini sanatçıları ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Çini Sanatı programı öğretim görevlileri ile birlikte proje kapsamda sanatçı ve zanaatkarlara 240 saat İleri Çini Eğitimi verilerek kültürel mirasın yeni nesillere aktarımı sağlanmaktadır. Kütahya Belediyesinin eş güdümcü kurum rolünü üstlendiği projenin paydaşları arasında üniversitemizin yanı sıra Kütahya Valiliği, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası, Kütahya Çiniciler Fotoğrafçılar ve El Sanatları Esnaf Odası bulunmaktadır” denildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.