Kütahya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kütahya’da 65 okul “Okulum Temiz” belgesi almaya hak kazandı

KÜTAHYA’DA 65 OKUL “OKULUM TEMİZ” BELGESİ ALMAYA HAK KAZANDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kütahya’da 65 okul “Okulum Temiz” belgesi almaya hak kazandı
142 views
05 Ekim 2020 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce “Okulum Temiz” Belgesi almaya hak kazanan okullara belgeleri verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Kütahya’da 338 okulun “Okulum Temiz” belgesi almak amacıyla başvuruda bulunduğunu, okullarda denetimler halen devam ettiğini, il merkez ve ilçelerinde toplam 65, il merkezinde ise 24 okulun “Okulum Temiz” belgesi almaya hak kazandığını belirttiler.

Denetimleri yapılan ve belgeyi almaya hak kazanan okullar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Salonunda gerçekleştirilen törenle belgelerini İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Müdür Yardımcısı Hamdi Sarıöz’den aldılar.

Belge alan okulları tebrik eden Müdür Hasan Başyiğit, “Okulum Temiz” belgesiyle okulların hijyen yönüyle daha güvenilir hale geleceğini belirterek, her okulun bu belgeye sahip olabilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.

“Okulum Temiz” belgelendirme programı”

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla “Okulum Temiz” belgelendirme programı yürürlüğe alındı. Bu protokolle okul ve kurumlarda öğrencilerin güvenilir ve hijyenik ortamda eğitim faaliyetlerine ulaşmaları amaçlanıyor. Başvuru öncesi okullar tarafından “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu” içerisinde belirtilen tüm faaliyetlerin, eylem planlarının, talimatların, eğitimlerin ve benzer işlemlerin tam olarak yerine getirilmesi, soru listesinde belirtilen şartların tamamlanmış olması öngörülüyor. Başvuru sonrasında ise Bakanlık ve TSE işbirliğinde oluşturulan eğitim programları ile yetkilendirilen Tetkik Görevlileri tarafından bu okullar yerinde denetlenip kontrol ve belgelendirmesi gerçekleştiriyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.