Kütahya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Resim sergisiyle orman yangınlarına ve deniz kirliliğine dikkat çekti

KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (DPÜ) GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ RESİM BÖLÜMÜ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ SERPİL AKDAĞLI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Resim sergisiyle orman yangınlarına ve deniz kirliliğine dikkat çekti
47 views
08 Ağustos 2021 - 10:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Serpil Akdağlı’nın orman yangınlarına ve deniz kirliliğine dikkat çekmek amacıyla yaptığı yağlı boya tablolar, halkın ve sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Dr. Serpil Akdağlı’nın bir alışveriş merkezinde sergilediği eserler ilgiyle incelenirken, doğal afetlerin olumsuz sonuçları bir kez daha gözler önüne serildi. Dr. Serpil Akdağlı, yaptığı açıklamada, “Sanat görülür olanı yeniden üretmez ama görünür yapar. Akademisyen bir sanatçı olarak açtığım bu sergide dünyada ve ülkemizde yaşanan doğal afetlerin olumsuz sonuçlarını bir kez daha görünür yapmayı amaçladım. Doğanın insan faaliyetleri yüzünden gün geçtikçe daha fazla zarar görmesi, ekosistemin dengesini bozarak tüm canlıların yaşamını tehdit etmekte ve küresel ısınmaya yol açmaktadır. İçinde bulunduğumuz yüzyılda yaşanan sel felaketleri, deniz kirlilikleri ve yangınlar telafisi olmayan kayıplara neden olmaktadır. ’Oluşum’ adı verdiğim resim sergisi yaşanan tüm bu kayıplara gösterilen bir tepki niteliğindedir. Herhangi bir varlığın zamanla belli bir biçime ve yapı özelliğine kavuşamadan ve meydana gelme sürecini tamamlayamadan bozulması ya da yok olması ekolojik dengeyi bozmaktadır. Ekolojik dengenin korunması, dünya üzerindeki tüm yaşamlar için büyük önem taşımaktadır. Sergideki eserler çok fark etmediğimiz ama ekolojik denge için çok gerekli olan bazı canlı türlerin bozulmuş ya yok olmaya yüz tutmuş hallerini göstermektedir. Bu sergide, canlıların yaşamı için gerekli olan tüm oluşumlara sahip çıkılması gerektiği hatırlatılarak, ekolojik dengenin korunması adına bir farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır. Bu benim 5. kişisel sergim” diye konuştu.

Akdağlı, resim sergisinin 14 Ağustos gününe kadar gezilebileceğini sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.