Kütahya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TDV Kütahya Şubesi Malawi’de su kuyusu açtı

TÜRKİYE DİYANET VAKFI (TDV) KÜTAHYA ŞUBESİ’NİN, KÜTAHYALI HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİ İLE MALAWİ’DE SU KUYUSU AÇTIĞI BİLDİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TDV Kütahya Şubesi Malawi’de su kuyusu açtı
100 views
17 Eylül 2021 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kütahya Şubesi’nin, Kütahyalı hayırseverlerin desteği ile Malawi’de su kuyusu açtığı bildirildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Müftüsü ve TDV Kütahya Şube Başkanı Hüseyin Demirtaş, “Kütahya’mızın her tarafından pınarlar akıyor, ama o bölgelerde su yerin altında. Bu nedenle oralardan su çıkarmak ve depo etmek gerekiyor. Kütahyalı hayırseverlerimizin desteği ile açılan su kuyusu ve vakıf çeşmesinden uzun yıllar boyunca insanlar istifade edecek inşallah. Biz onlara hayat olduğumuz müddetçe, onlar da bize hayat olacaktır” dedi.

“Su hayat olsun projeleri”

TDV’’nin “Su hayat olsun” projeleri hakkında da açıklamalarda bulunan Müftü Demirtaş, “Müslüman nüfusun ağırlıkta olduğu Afrika ve Asya kıtasında, maddi zorluklar nedeniyle su çıkarılamıyor. İnsanlığın hizmetine sunulması noktasında vakıf olarak, ’Bir damla hayat’ projesi geliştirildi. Su Kuyusu ve Vakıf Çeşmesi projesi ile özellikle Afrika ve Asya insanının günlük ihtiyaçlarının karşılanması ve tarım alanında kuraklıktan dolayı yaşanan verimsizliğin önüne geçilmesi hedefliyor. Vakfımızca yürütülen sondaj su kuyuları, istenilen derinlikte sondaj makinesi ile açılması, daha hijyenik su teminine imkân vermesi nedeni ile en çok tercih edilen kuyu tipidir. Bu kuyular derinliğine, toprak türüne, yapılacağı mevkiinin merkeze uzaklığına göre farklı maliyetler oluşturmaktadır. Kuyularımız 50- 500 metre derinlikler arasında açılan, elektrik ve güneş enerjisiyle çalışan uzun ömürlü kuyulardır. 10 – 40 ton hazneli depolarda muhafaza edilen su 8 -18 muslukla insanların erişimine sunulmaktadır. İhtiyaç halinde hayvanların kullanımı için de özel bölmeler yapılmaktadır. Kuyularımızın yapımı 2-6 ay arasında tamamlanmaktadır” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.