Kütahya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘Zafere Giden Yol 2’ filmimde sona gelindi

KÜTAHYA MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ ÜYELERİNCE OLUŞTURULAN EKİP TARAFINDAN ÇEKİLEN İLK FİLMİN ARDINDAN ‘ZAFERE GİDEN YOL 2 FİLMİ’ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 99. YILINDA GÖSTERİME GİRECEK. MİLLİ MÜCADELE DÖNEMİNE ŞAHİTLİK ETMİŞ ALAYUNT, DUMLUPINAR VE ZAFERTEPE’DE ÇEKİMLERİ DEVAM EDEN FİLM İLE İZLEYİCİYE O DÖNEMDE YAŞANAN OLAYLARI VE HİKAYELERİ ANLATILMAK İSTENİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
‘Zafere Giden Yol 2’ filmimde sona gelindi
81 views
21 Ağustos 2021 - 11:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kütahya Muharip Gaziler Derneği üyelerince oluşturulan ekip tarafından çekilen ilk filmin ardından ’Zafere Giden Yol 2’ filmi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yılında gösterime girecek. Milli mücadele dönemine şahitlik etmiş Kütahya Alayunt, Dumlupınar ve Zafertepe’de çekimleri devam eden film ile izleyiciye o dönemde yaşanan olayları ve hikayeleri anlatılmak isteniyor.

’Zafere Giden Yol’ ekibi olarak bugüne kadar 10’a yakın film çektiklerini söyleyen Kütahya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şaban Başoğlu, “Kütahya muharip Gaziler Derneği üyelerimiz ile birlikte ‘Zafere Giden Yol 1’ filmi ile kuruluşun ve kurtuluşun şehir Kütahya’nın tarihini ve milli mücadele dönemini tanıtmak için 30 Ağustos 2020 yılında yola çıktık. O günden bu güne kadar 10’a yakın kısa film çektik, ekip olarak 100’ncü yıl için ise özel çekimlerimiz olacaktır. ardından ikincisini çekmek için kolları sıvadık ve ‘Zafere Giden Yol 2’ filmi çektik” dedi.

Film içerisinde izleyiciyi çok şaşırtacak sahnelerin olduğundan bahseden Film yönetmeni Yaşar Saygılı, “Ekip olarak, ‘Zafere Giden Yol 1’ filmi ile 6 kişilik ve ekibimiz ‘Zafere Giden Yol 2’ filmi ile 60 kişiye ulaştık. Filmimizi Kütahya, Dumlupınar ve Afyon’da çektik. Kütahya’da Alayunt, merkez, Sökmen, Sinerköy’de çektik, Afyon Şuhut ilçesinde ise Kocatepe ve Afyon merkezde çekimlerimizi tamamladık. 2’nci filmimizde ilk filme göre farklı konularımız var, bunlardan en önemlisi Kütahya ayağında Dumlupınar’da yaşanmış gerçek hayat hikayelerini anlattık. Bunlardan Yüzbaşı Şekip Efendi’nin hikayesini filmimizin bir bölümünde yer verdik. Ayrıca bu konuda bir belgesel daha çekeceğiz. Dumlupınar’ımız da Saraycıklı İsmail’in hikayesine yer verdik. Mustafa Kemal Paşa’nın 26 Ağustos Baş Komutan Meydan Muharebesinde yaşananları anlattık. Filmimizin içerisinde sürpriz sahnelerimiz var” diye konuştu.

Filmde Zübeyde Hanım’ı canlandıran oyuncu Zühre Seviloğlu, “Ben filmde Zübeyde Hanım Karakterini canlandırdım. Daha öncede farklı karakterlerde canlandırmıştım. Zübeyde hanım karakterini canlandırırken ilk önce fazlası ile gurur duyulabilecek bir duyguya sahip oldum ve bunun yanında insanda çok farklı heyecan gibi duygularda barındırdı. Özellikle Atatürk ile ayrıldıkları sahneden ekip olarak fazlası ile derinden etkilendik. İzleyiciyi çok özel konular bekliyor” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.