Kütahya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DPÜSEM sertifikalarıyla DPÜ’de e-devlet’te

DPÜSEM SERTİFİKALARIYLA DPÜ’DE E-DEVLET’TE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DPÜSEM sertifikalarıyla DPÜ’de e-devlet’te
322 views
25 Eylül 2020 - 11:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Sürekli Eğitim Merkezinin (DPÜSEM) verdiği eğitimlerde başarılı olan katılımcılar için hazırladığı sertifikalara e-Devlet üzerinden erişim sunmasıyla DPÜ’de bu platformda hizmet veren kuruluşlar arasında yerini aldı.

DPÜSEM’in e-Devlet sistemine geçişi ile ilgili bilgi veren Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, “DPÜSEM olarak ihtiyaç duyulan birçok alanda Üniversitemizin misyon ve vizyonu doğrultusunda eğitimler vererek, eğitimli, nitelikli insan yetişmesine katkı sağlıyor ve eğitim alanlara sertifikalar veriyoruz. Eğitim alanların sertifikalarıyla ilgili e-Devlet üzerinden kolaylıklar sağladık. DPÜSEM olarak yapmış olduğumuz eğitimler sonucu eğitim alanların aldıkları sertifikaların sorgulama ve doğrulamasını e-Devlet üzerinden yapılabilmesi için akreditasyon çalışmalarını tamamladık” dedi.

DPÜSEM’İN bu akreditasyonu gerçekleştirerek DPÜ’yü bu alanda Türkiye’nin ilk üniversitelerden biri haline getirdiğini belirten

Rektör Uysal, “DPÜSEM, Üniversitemizin birimleri içerisinde e-Devlet sistemine akredite olan ilk birim olma başarısını sağladı. Bundan böyle DPÜSEM’in eğitimini tamamlayan katılımcılar sertifikalarının sorgulamasını, doğrulamasını yapıp, karekodlu sertifikasına 7 gün 24 saat e-Devlet üzerinden ulaşabilecek ve basılı belge temin edebilecek“ şeklinde konuştu.

Gerçekleştirdikleri yeni hizmet hakkında bilgi veren DPÜSEM Müdürü Öğr. Gör. A. Bülent Gül, “DPÜSEM olarak, birçok örgün ve uzaktan eğitim faaliyetinde bulunmaktayız. Pandemi süreci bize gösterdi ki, kursiyerlerimizin basılı belgeye ulaşması büyük sorun. Bu problemden hareket ile ’Değer Katan Üniverisite’ sözümüzden yola çıkarak “Kütahya Dumlupınar Üniversitesi her yerde, DPÜSEM e-Devlet’te” diyerek bu hizmeti vatandaşlarımıza sunduk. Yeni dönemde de atacağımız adımlarla Üniversitemize ve katılımcılarımıza değer katmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Rektör Kazım Uysal ve Genel Sekreter Vekili Atilla Batur, e-Devlet sistemi üzerinden kendileri adına hazırlanan örnek sertifikaları incelediler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.