Kütahya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kütahya’da ’3’ü bir arada kitap kahve’ açıldı

KÜTAHYA İMAM HATİP LİSESİ MEZUN VE MENSUPLARI DERNEĞİ (KİHMED) TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN, ÇOCUKLARI TEKNOLOJİ, KİTAP VE SPORLA BULUŞTURACAK “3’Ü BİR ARADA KİTAP KAHVE” HİZMETE GİRDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kütahya’da ’3’ü bir arada kitap kahve’ açıldı
125 views
28 Temmuz 2021 - 10:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kütahya İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği (KİHMED) tarafından hayata geçirilen, çocukları teknoloji, kitap ve sporla buluşturacak “3’ü bir arada kitap kahve” hizmete girdi. KİHMED’e ve hayırsever iş insanlarına teşekkür eden Vali Ali Çelik, “Hem bilim, teknoloji ve becerinin geliştiği hem de bize ait olan milli, manevi ve kültürel değerlerimizin öğretildiği bir sürecin devamına katkı sunacak mekân sayısının artmasını diliyorum” dedi.

Kütahya İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği (KİHMED) tarafından hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığınca desteklenen “3’ü Bir Arada Kitap Kahve” Bahçelievler Mahallesi’nde düzenlenen törenle hizmete girdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törenin selamlama konuşmasını yapan KİHMED Başkanı Mustafa Önsay, projesi Gençlik ve Spor Bakanlığınca onaylanan 3’ü Bir Arada Kitap Kahve’nin hizmet vereceği alanın hayırsever iş insanı Mücahit Köksal tarafından bağışlandığını ve hayırseverlerin destekleriyle hayata geçirildiğini söyledi, emeği geçenlere teşekkür etti.

“Hayallerine ulaşmalarına vesile olmak istiyoruz”

KİHMED Kitap Kahve’nin başarısını 3’ü Bir Arada Kitap Kahve’de de sürdürmeyi ve çocukların hayallerine ulaşmasında vesile olmayı amaçladıklarını belirten Önsay, “Devletimizin bize verdiği imkânlarla, başta Sayın Valimizin bizden hiçbir zaman esirgemediği destekleriyle buradaki çocuklar için iyi bir şeyler yapmak istiyoruz. 500 m2 alanda; teknoloji, okçuluk, okuma salonuyla hizmet vereceğiz. İl Müftülüğünden 3 görevli, yaz okulunda çocuklarımıza değerler eğitimi verirken, Gençlik ve Spor Müdürlüğünce de yüzme sporu eğitimi verilecek. İnşallah, bu merkezimiz de KİHMED Kitap Kahve gibi çocuklar için bir medrese haline gelir, hayallerine ulaşmalarında vesile olur” diye konuştu.

3’ü Bir Arada Kitap Kahve’nin hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Ali Işık, “Bu tür merkezleri ne kadar çok artırırsak bu şehrin evlatlarına Türk-İslam eğitiminin verileceği bir merkez daha kazandırmış oluruz” dedi.

“Bilim ve milli, manevi değerlerimiz yaşatılacak”

İnsanın en temel amacının kültürel bir varlık olarak biriktirip öğrenerek hayatta kalmak olduğunu ifade eden Vali Ali Çelik, “Hem bilim, teknoloji ve becerinin geliştiği hem de bize ait olan milli, manevi ve kültürel değerlerimizin öğretildiği, yaşatıldığı bir sürecin devamına katkı sunacak mekânların sayısının artmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Sivil Toplum Kuruluşlarının, gönüllülük esasıyla, toplumda önemli görevler üstlendiğini belirterek teşekkür eden Vali Çelik, “Kendi yaşamları dışında başkaları için de bir araya gelen insanların mücadele azmiyle, kararlılıkla hayata geçirdiği organizasyonlardan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu maddi ve manevi anlamda büyük bir fedakârlık demek. İnsanlar, kendi zamanı ve emeğini ortaya koyarak topluma fayda sağlamak için büyük gayret içindeler” diye konuştu.

3’ü Bir Arada Kitap Kahve’de emeği geçen bütün hayırseverlere teşekkür eden Vali Çelik, “KİHMED Kitap Kahve, sayısının artmasının dilendiği bir süreç olarak karşımızda duruyor. Bu bir örnek, ikincisini bugün burada hizmete açıyoruz. Sürdürülebilirlik ve fonksiyon tanımlamak bu işin en temel dinamiği. Bu tür faaliyetlerin parçası olan, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen iş insanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde merkezin açılışı yapıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.