Kütahya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mehmet Akif Ersoy anıldı

KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDE (KSBÜ) “VEFATININ 84. YIL DÖNÜMÜNDE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI” DÜZENLENDİ. KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (DPÜ) LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ MÜDÜRÜ PROF. DR. ŞAHMURAT ARIK’IN KONUK OLDUĞU ETKİNLİKTE; ABDULLAH ŞEN (NEY) VE ALİ RIZA IŞIK (UD) TARAFINDAN DA MÜZİK DİNLETİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mehmet Akif Ersoy anıldı
117 views
23 Aralık 2020 - 11:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde (KSBÜ) “Vefatının 84. Yıl Dönümünde Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı” düzenlendi. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şahmurat Arık’ın konuk olduğu etkinlikte; Abdullah Şen (Ney) ve Ali Rıza Işık (Ud) tarafından da müzik dinletisi gerçekleştirildi.

#KSBÜ- KSBÜ Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Müzik Topluluğunun organizasyonu ile gerçekleşen programda konuşan Prof. Dr. Arık, Milli Şairimiz Akif Ersoy hakkında bilgilendirmede bulundu. Akif’in hayat felsefesinden de bahseden Arık, “Mehmet Akif çok cömert birisiydi. Paltosunu muhtaç birine verip, Ankara’nın soğuğunda paltosuz gezdiğini biliyoruz. Misafir olduğu Taceddin Dergahındaki bir kilimi başka muhtaca vererek, kuru yerde yaşadığını biliyoruz” şeklinde konuştu.

“İstiklal Marşı ve Diğer Devlet Marşlarının Mukayesesi” içerikli bir sunum gerçekleştiren Prof. Dr. Arık, İstiklal Marşımızın diğer marşlardan daha özel bir konumda olduğunu vurguladı.

Instagram ve Youtube üzerinden canlı yayınlanan etkinlikte, müzik dinletisi de düzenlendi. Program sonunda KSBÜ SKS Daire Başkanı Öğr. Gör. Sinan Darcan tarafından hediye takdimi yapıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.